Portalsepeti Nasıl Kaldırılır ?

3 Mart 2013 admin Yorum Yok

Bu internet tarayıcılarını eline geçiren virüsler bitmek bilmiyor. Gerek V9 virüsü olsun, Portalsepeti olsun insanın başını bayağı ağrıtıyor. Benim bilgisayarıma V9 virüsü bulaşmıştı. Bütün tarayıcılarımı açtığımda V9 anasayfam şeklinde açılıyor ve benim sinirimi bozuyordu. Yüklediğim bir programın yanında V9 yüklenmiş en son onu kaldırdım ve kurtulmuştum. Şimdi de Portalsepeti çıktı piyasaya. Peki portalsepeti kaldırma, , bu sorular hakkında sizlere biraz yardımcı olmaya çalışacağım.
?

Portalsepeti kendi sitesinde bunun çözümü için birkaç bilgi vermiş fakat pek işe yaradığı söylenemez. Bunun dışında Chorme’da sağ üst tarafta yıldızın yanında 3 çizgi var, oraya tıklıyoruz. Açılan kutucuktan “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz ve sonra “Ana sayfa düğmesini göster” seçeneği var onu işaretleyip hemen altında çıkan “Değiştir” yazan yere tıklıyoruz. Oraya www.google.com adresini girin ve tamam dedikten sonra ana sayfanız artık google amca olacaktır.
Diğer tarayıcılar içinde buna benzer işlemleri uyguladığınız takdirde sorundan kurtulabilirsiniz.
Bunlara rağmen portalsepeti silinmiyorsa bu sorunu yaşamaya başladığınız günden bir kaç gün önce sistem geri yükleme yaparsanız da portalsepeti, v9 gibi çerez mi, virüs mü artık her neyse bundan kurtulabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Arşivler

Sosyal Ağlar

Youtube Vimeo Flickr Picasa Reddit Rss İle Takip

Facebook Google+ Delicious Twitter Pinterest Linkedin

RSS Takip

Yukarı Çık
image